You can copy all photos from this site if you want !

Jeśli dana informacja nie jest zamieszczona, oznacza to, że zdjęcia nie są mojego autorstwa. Większość materiałów zdjęciowych zapożyczona jest z wszelkiego rodzaju stron internetowych.


środa, 28 maja 2014

What inspire all of us

Inspiracje.
Każdy z nas czuje czasem, że nie ma już żadnych pomysłów na swój wygląd, a zdarza się nawet, że na całe życie.
W takich momentach pragniemy tylko, by coś ciekawego pojawiło się na naszym horyzoncie, sprawiło, że przyszłość wyda się kolorowa, a my nie będziemy mogli się jej doczekać.
Oczywiście w przypadku każdego, działa co innego. Jest jednak kilka rzeczy, które oddziałują raczej na większość z nas.
Jakie to sprawy? Kilka najpopularniejszych wymienię poniżej.1.Nieznajomi wokół nas
Wydaje mi się, że na prawdę warto obserwować tych, którzy mijają nas na co dzień. Przyznaję, sama czasem słuchając muzyki po prostu się wyłączam i nie zwracam uwagi na to, co dzieje się dookoła mnie. Z doświadczenia wiem jednak, że chociaż od czasu do czasu warto wyciszyć się, jednak równocześnie obserwując to, co dzieje się wokoło. Zarówno ludzie ciekawo wyglądający jak i podśpiewujący pod nosem, czy też tańczący w rytm muzyki z słuchawek potrafią skutecznie poprawić humor na bardzo długo.

2.Rodzina i przyjaciele
Rodzice, czy też rodzeństwo, potrafią często przyprawić o ból głowy. Są jednak momenty, gdy nie czujemy niczego prócz ich miłości i nie widzimy nic prócz tych pełnych ciepłych uczuć ogników w oczach. Polecam zachowywać takie chwile w pamięci. Przydają się w momentach zwątpienia.
Każdego z nas otacza też choć jedna lub kilka osób, na które może liczyć. Być może nie zawsze, jednak najczęściej, gdy bardzo tego potrzebujemy. One również często potrafią być obrazami, do których odwołamy się w momentach zwątpienia.

3.Podróże / zdjęcia zachwycających zakątków świata
Gdy odwiedzamy jakieś nowe miejsce, niekoniecznie za granicą, jednak oddalone dość sporo od domu, zazwyczaj wiąże się to z mnóstwem nowych doświadczeń i wspomnień. Wracanie do nich zawsze będzie dla nas przyjemnością, tym bardziej, jeśli zaczniemy planować kolejną podróż, jeszcze bardziej emocjonującą.
Jeśli jednak jesteśmy w sytuacji, która sprawia, że przez długi okres czasu raczej nie podróżujemy, zawsze możemy pomarzyć. Zdjęcia upragnionych celów podróży potrafią skutecznie napędzić nas do ciągłego dążenia w kierunku ich osiągnięcia.4. Muzyka 
Nic tak mnie nie inspiruje, jak odpowiednia piosenka czy też cała płyta, a czasem nowo odkryty wokalista lub zespół. W zależności od sytuacji wybieram różne utwory, czasem energetyczne, innego razu bardziej nostalgiczne. Nie ważne, w jakiej nie byłabym sytuacji, muzyka zawsze popycha mnie w odpowiednim kierunku.


5.Film
Nie jestem częstym bywalcem kina. W przypadku filmów wiadomo jednak, że w dzisiejszych czasach portale internetowe są w stanie zaproponować nam nieograniczona filmotekę, z której od wielu lat zaciekle korzystam. Tak więc, po porównaniu się do moich znajomych, chyba mogę przyznać, że miałam okazję zobaczyć już dość sporą ilość tytułów. 
 Jeśli tylko uda nam się dobrać gatunek odpowiednio do nastroju, seans filmowy potrafi zdziałać cuda, poprawić humor i zapełnić nasz umysł przydatnymi w danym momencie inspiracjami.


6.Kreatywne jedzenie 
Jedzenie w kółko tego samego potrafi dużą część osób wprawić w prawdziwie podły nastrój. Samej często zdarza mi się brak pomysłów na jadłospis, co zazwyczaj kończy się zajadaniem bezsensownie kolejny raz tego samego, sprawdzonego milion razy posiłku. 
Jeśli tylko mam czas staram się jednak szukać ciekawych przepisów czy też stosunkowo tanich knajpek, gdzie mogłabym zjeść coś ciekawego. Jeśli tylko wybieramy odpowiednie propozycje, potrafi to być świetnym sposobem na pozytywny nastrój a ponadto gotowanie to idealne zapełnienie zbyt dużej ilości wolnego czasu, który zapewne wykorzystalibyśmy bezproduktywnie.
 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz